Ουντινέζε-ΠΑΟΚ 0-0

Ο ψυχωμένος ΠΑΟΚ πήρε πολύτιμη "λευκή" ισοπαλία από την Ουντινέζε στην Ιταλία. Ο "δικέφαλος" στάθηκε τυχερός στο πρώτο ημίχρονο, βελτιώθηκε αισθητά στην επανάληψη. Κατάληψη από 5.000 οπαδούς του έκαναν "ασπρόμαυρο" το Φρίουλι.

Ο ΠΑΟΚ με μία ψυχωμένη εμφάνιση αλλά και τύχη πήρε αυτό που ήθελε στο "Φρίουλι" απέναντι στην Ουντινέζε (0-0). Ο "δικέφαλος" πιέστηκε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα, ωστόσο γκολ δεν δέχτηκε. Η ισοπαλία κρατάει ζωντανές τις ελπίδες για πρόκριση στην επόμενη φάση....

Πρώτος και καλύτερος παίκτης για τον ΠΑΟΚ ήταν ο Ντάριο Κρέσιτς. Ο Κροάτης τερματοφύλακας αποτέλεσε σταθερή αξία κάτω από τα δοκάρια ευρισκόμενος πραγματικά σε μία εξαιρετική βραδιά. Αδύναμος κρίκος για την ελληνική ομάδα ήταν η επιθετική της γραμμή, καθώς σε ελάχιστες φάσεις απείλησε την άμυνα των Ιταλών.