Αρης-Παναθηναϊκός 3-1

Ψυχομένος και διψασμένος στα πρώτα λεπτά των δύο ημιχρόνων, ο Αρης νίκησε τον Παναθηναϊκό με 3-1 και τον "γκρέμισε" από την κορυφή της βαθμολογίας.

Τσέζαρεκ, Ντίκο και Νέτο τα γκολ των νικητών που αποθεώθηκαν από τους χιλιάδες οπαδούς τους ενώ για το "τριφύλλι" είχε ισοφαρίσει προσωρινά ο Μπουμσόνγκ.Αποφασισμένοι να πάρουν το παιχνίδι έδειξαν με την εικόνα τους από τα πρώτα λεπτά οι παίκτες του Μίχαλ Πρόμπιερζ που άνοιξαν το σκορ με τον Τσέζαρεκ, ο οποίος μετά την Νέα Σμύρνη σκόραρε για δεύτερη συνεχόμενη φορά...

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν στο 38' και ενώ είχαν ανεβάσει την απόδοσή τους με τον Μπουμσόνγκ, ωστόσο το γκολ του Ντίκο στο 44' (μετά το λάθος του Σαριέγκι) αλλά και το γρήγορο γκολ του Νέτο με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ήταν καθοριστικό στην συνέχεια του ματς και την ψυχολογία των δύο ομάδων με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν την δεύτερη νίκη τους στο πρωτάθλημα και τους φιλοξενούμενους την πρώτη τους ήττα.