ΠΑΟΚ - Αστέρας Τρίπολης 2-1 [Βίντεο]

Την δεύτερη νίκη (2-1) του στο φετινό πρωτάθλημα σημείωσε την Κυριακή (19/6) ο ΠΑΟΚ. Ο "Δικέφαλος" επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στο 88' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αθανασιάδη.Ο ΠΑΟΚ ξεκίνησε με τον Λόρενς κοντά στον Αθανασιάδη στην επίθεση, τον Σταφυλίδη αριστερά στα χαφ και τον Κουμάλο ως παρτενέρ του Κατσικά στο κέντρο της άμυνας...
Ο "Δικέφαλος" στο ξεκίνημα προσπάθησε να επιβάλλει το τέμπο του με συνεχείς πάσες στον χώρο του κέντρου μέχρι να φτάσει κοντά στην περιοχή του Αστέρα, όμως, δεν το κατάφερε στον βαθμό που ήθελε.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν τον ΠΑΟΚ, προηγήθηκαν στο 20' με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Περόνε, εγκαταστάθηκαν στα καρέ του "Δικεφάλου", είχαν δύο δοκάρια σε διάστημα ενός λεπτού, την ώρα που οι "ασπρόμαυροι" προσπαθούσαν να απειλήσουν, κυρίως, με μακρινά σουτ. Ο εξαιρετικός Λόρενς, ωστόσο, ισοφάρισε με την έναρξη του δευτέρου μέρους και ο Κλάους δύο λεπτά πριν την λήξη χάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι τη νίκη στον ΠΑΟΚ.