Ο ΠΑΟΚ έπαιξε με ψυχή αλλά έχασε από την Σαλκε... συνεχίζει EUROPA

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΠΑΟΚ..!!!

Τέλος το όνειρο των ομίλων του Champions League για τον ΠΑΟΚ, αλλά και άδοξος ο τρόπος που ήρθε ο αποκλεισμός. Ο "Δικέφαλος" θα μπορούσε να είχε πανηγυρίσει την πρόκριση, αφού Οι "ασπρόμαυροι" πάλεψαν το ματς, έχασαν ευκαιρίες σε κομβικά σημεία του αγώνα και δεν υστέρησαν σε τίποτα από την πολύ έμπειρη γερμανική ομάδα...
Ο ΠΑΟΚ βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και στο 53' με τον Αθανασιάδη έφερε το ματς στα ίσια, καθώς οι Γερμανοί είχαν προηγηθεί με τον Σαλάι στο 43'. Στο 60' η Σάλκε έμεινε με δέκα παίκτες και εκεί ο ΠΑΟΚ έδειξε ότι μπορεί να... πατήσει τη Σάλκε, αλλά δεν υπολόγιζε στον Ντράξλερ. Ο παίκτης της γερμανικής ομάδας στο 67' πέτυχε το 1-2, αλλά και πάλι οι παίκτες του Χουμπ Στέφενς δεν τα παράτησαν και έχασαν τεράστια ευκαιρία με τον Λούκας. Στο 79' ο Κατσουράνης πέτυχε το 2-2 και πηγαίναμε για ένα εφιαλτικό δεκάλεπτο, όπως και έγινε, όταν το σουτ του Στοχ, αλλά και το σφύριγμα που δεν πήρε ο Σλοβάκος από μαρκάρισμα του Ουτσίντα δεν ήρθε το γκολ για τον ΠΑΟΚ, με τον Σαλάι να δίνει τέλος στο τελευταίο λεπτό του αγώνα, όταν σε αντεπίθεση της Σάλκε, διαμορφώθηκε το τελικό 2-3. Το τελευταίο σφύριγμα του Ολλανδού διαιτητή βρήκε τους παίκτες του ΠΑΟΚ να πέφτουν στο χορτάρι και κανείς να μην μπορεί να τους παρηγορήσει