Έπεσε στα «Πηγάδια» ο ΠΑΟΚ και βλέπει το πρωτάθλημα να... πετάει!

Το συνεχιζόμενο κακό πρόσωπό του, έδειξε και στα «Πηγάδια» ο ΠΑΟΚ!

Η ομάδα του Άμπελ Φερέιρα ήταν ξανά κάκιστη, «γκέλαρε» κόντρα στην αξιόμαχη Ξάνθη (1-1) και βλέπει τον Ολυμπιακό να έχει πάρει πλέον επτά βαθμούς διαφορά και να αγκαλιάζει τον τίτλο. «Φωνάζουν» για πέναλτι στις καθυστερήσεις οι φιλοξενούμενοι, με τον Λισγάρα να γλιστράει και να βρίσκει την μπάλα με το χέρι αλλά τον διαιτητή μετά από εξέταση του VAR για...
2-3 λεπτά, να θεωρεί πως δεν έχει πρόθεση!

Με έντεκα λεπτά καθυστερήσεις ολοκληρώθηκε το παιχνίδι καθώς ο διαιτητής κοίταζε για περίπου πέντε λεπτά το VAR για το χέρι του Λισγάρα! Κάπως έτσι, ο ΠΑΟΚ έμεινε για δεύτερο σερί παιχνίδι χωρίς νίκη και καλείται να συνέλθει τις επόμενες ημέρες καθώς την Τετάρτη υποδέχεται τον Ολυμπιακό στην «Τούμπα».

Αποδοκιμασίες από τους οπαδούς του ΠΑΟΚ για το αποτέλεσμα, φωνάζοντας «βαριά, βαριά του ΠΑΟΚ η φανέλα» προς παίκτες και τεχνικό επιτελείο!