Συντριβή της Μπάγερν Μονάχου με 5-1 από την Αϊντραχτ Φρανκφούρτης, πριν τον Ολυμπιακό

0
Λίγες μέρες πριν από τον αγώνα με τον Ολυμπιακό στο Μόναχο, η Μπάγερν συνετρίβη με 5-1 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης για την Μπουντεσλίγκα.

Η αποβολή του Μπόατενγκ στο 9’ με απευθείας κόκκινη σίγουρα έκανε δύσκολο το έργο των παικτών του Κόβατς, όμως δεν αποτελεί σε καμία περίπτωση δικαιολογία για τα όσα ακολούθησαν. Στο 25ο λεπτό ο Κόστιτς άνοιξε το σκορ και οκτώ λεπτά αργότερα ο Σό διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων....

Το μοναδικό ευχάριστο της βραδιάς για την Μπάγερν είναι πως ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι βρήκε δίχτυα σε ακόμη ένα παιχνίδι, μειώνοντας στο 37’. Η κατάσταση ωστόσο όχι μόνο δεν βελτιώθηκε αλλά χειροτέρεψε δραματικά. Με την σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο ο Άμπραχαν έκανε το 3-1 (49’). Λίγο μετά την συμπλήρωση μιας ώρας παιχνιδιού ο Χίντερεγκερ (61’) πέτυχε το τέταρτο γκολ της Άιντραχτ, που τελικά σταμάτησε στο 85’ όταν ο Γκονσάλο Πασιένσια έγραψε το απίθανο 5-1 για τους «αετούς».