Europa League: Πολλά γκολ και σημαντικά αποτελέσματα - Αναλυτικά οι νίκες των ομάδων

Πολλά γκολ και σημαντικά αποτελέσματα είχε το πρώτο... πιάτο της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League.

Η Γουλβς απέδρασε με τη νίκη από την Κωνσταντινούπολή επικρατώντας 1-0 της Μπεσίκτας με γκολ του Μπολί στο 93', η Εσπανιόλ επιβλήθηκε 2-0 της ΤΣΣΚΑ στη Μόσχα σφραγίζοντας το τρίποντο με τέρμα στο 95', την ώρα που η Γκλάντμπαχ ισοφάριζε σε 1-1 εκτός έδρας την Μπασακσεχίρ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σπουδαία νίκη για την Γιουνγκ Μπόις με ανατροπή κόντρα στην Ρέιντζερς με γκολ στο 93' (2-1) αλλα και για την Φέγενορντ με 2-0 κόντρα στην Πόρτο στο "Κάιπ" του Ρότερνταμ...
, ενώ στην Ολλανδία η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ ναι μεν απέσπασε λευκή ισοπαλία από την Άλκμααρ αλλά έγραψε αρνητική ιστορία, αφού για πρώτη φορά δεν είχε ούτε ένα σουτ στην αντίπαλη εστία σε αγώνα της στο Europa League (25 ματς σύνολο)!

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των πρώτων αγώνων απόψε στο Europa League
7ος όμιλος

Φέγενορντ - Πόρτο 2-0 (49' Τούνστρα, 80' Κάρσντορπ)
Γιουνγκ Μπόις - Ρέιντζερς 2-1 (50' Ασαλέ, 90+3' Φάσναχτ / 44' Μορέλος)
8ος όμιλος

ΤΣΣΚΑ Μόσχας - Εσπανιόλ 0-2 (64' Γου Λέι, 90+5' Καμπουθάνο)
Φερεντσβάρος - Λουντογκόρετς 0-3 (1' Λουκόκι, 40' 64' Φόρστερ)
9ος όμιλος

Αλεξάντρια - Γάνδη 1-1 (61' Σίταλο / 6' Ντεπόιτρ)
Σεντ Ετιέν - Βόλφσμπουργκ 1-1 (13' Κολοτζέτζακ/ 15' Γουίλιαμ)
10ος όμιλος

Μπασακσεχίρ - Γκλάντμπαχ 1-1 (55' Βίσκα / 90+1' Χέρμαν)
Βόλφσμπεργκερ - Ρόμα 1-1 (51' Λιντλ/ 27' Σπινατσόλα)
11ος όμιλος

Μπεσίκτας - Γουλβς 0-1 (90+3' Μπολί)
Μπράγκα - Σλόβαν Μπρατισλάβας 2-2 (31' Βιάνα, 63' Γκαλένο / 45+4' Σπόραρ, 87' αυτ. Βιάνα)