Ronaldo's League!

Τι κάνει ο άνθρωπος; Ο Κριστιάνο Ρονάλντο με χατ-τρικ απέναντι στην Ατλέτικο, οδήγησε την Ρεάλ στο 3-0 στο «Μπερναμπέου» στο πρώτο ημιτελικό του Champions League.

Φοβερό πρώτο ημίχρονο για την ομάδα του Ζιντάν, που άνοιξε το σκορ μόλις στο 10’ με κεφαλιά του CR7 ενώ είχε ευκαιρίες και για άλλα τέρματα....
Οι ροχιμπλάνκος, που «εμφανίστηκαν» στο γήπεδο μετά το 20’ είχαν την ευκαιρία να αλλάξουν τα δεδομένα στο 31’, όμως ο Γοδίν δεν μπόρεσε να απαντήσει με κοντινή προβολή.

Παιχνίδι υπομονής στο δεύτερο ημίχρονο. Οι μερένχες, παρότι ήταν σε θέση άμυνας, δεν απειλήθηκαν σχεδόν καθόλου και χτύπησαν στο κατάλληλο σημείο. Ο Ρονάλντο εκμεταλλεύτηκε την τραγική εκτίμηση του Φελίπε Λουίς και στο 73ο λεπτό έκανε το 2-0. Από εκεί και πέρα η Ατλέτικο κατέρρευσε και δέχτηκε και τρίτο τέρμα από τον Πορτογάλο στο 86’.

Την επόμενη Τετάρτη (10/05) ο επαναληπτικός στο «Βιθέντε Καλντερόν».